Haber Detay

Bursalılardan helal gıda paneline büyük ilgi

4.8.2013 02:48:47

Bursalılardan helal gıda paneline büyük ilgi

Bursa’da faaliyetlerini sürdüren Osmanlı Eğitim ve Kültür Derneği geçtiğimiz günlerde helal gıdayı konu alan bir panel gerçekleştirdi.

Panel, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda gerçekleştirilirken Bursalılar etkinliğe büyük oranda katılım sağladı. Panelin açılışını gerçekleştiren Osmanlı Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mustafa Topöz, bir de konuşma yaptı. Topöz, “Helal gıda konusu büyük önem gösterilmesi gereken bir konu, biz de bu konuda üzerimize düşeni yaparak bu tip etkinliklere devam edeceği. Bu sayede vatandaşlarımız da bu konuda bilinçlenmiş olacak.”dedi.

Topöz’den sonra bir konuşma gerçekleştiren Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği (GİMDES) Başkanı Hüseyin Kani Büyüközer de şunları dile getirdi; “Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada helal gıda ile ilgili bir bilinçlenme gerekiyor. Ülkemizde de var olan gıda rejimi mutlak suretle yenilenmeli. Belirli bir uygunluğa erişememiş gıdaların tüketiminden vazgeçilmeli. Gelecek yeni nesiller için sağlık ölçütleri içerisinde yeni bir gıda sistemi geliştirmek zorundayız. Dernek olarak da bu durum olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Sağlıksız gıdanın insan sağlığına ciddi zararlar verdiğini günümüzde artık herkes biliyor.